Hakkımızda

UZ-AR , hayatın kaynağı olan SU için çözümler üretir.

UZ-AR MÜHENDİSLİK KİMYA SAN. VE DIŞ TİC. LTD.ŞTİ., 28.07.1992 ‘de , Kimya Yüksek Mühendisi Bülent Uzluk tarafından İstanbul’da kurulmuştur. 25 yılı aşkın tecrübesi ile su arıtma ve şartlandırma kimyasalları, havuz kimyasalları, endüstriyel temizlik ve bakım kimyasalları (yollar ve havaalanları için deicers, ilk devreye alma ve pasivasyon, rogar temizleyici) üretmektedir Ayrıca su ve atık su arıtma sistemleri , havuz ve filtrasyon sistemi yapımı, yedek parça , servis ve hizmetlerini de gerçekleştirmektedir.

UZ-AR ekibi sahip olduğu bilgi ve tecrübe ile müşteri ihtiyaçlarını, insan sağlığı ve çevre koruma çözümleri sunan kimyasal ve sistemleri geliştirmeyi hedeflerken, aynı zamanda ekonomik büyümeyi ve refahı arttırmayı hedefleyerek sürdürülebilir kalkınmaya büyük önem vermektedir. Kuruluşundan bu yana, UZ-AR yenilikçi ürünleri ile çözümler üretmektedir.Pazar payını Türkiye’de arttırırken, dış pazarlarda da payını arttırmaktadır.

UZ-AR, 2006 yılından beri uyguladığı , ISO 9001: ISO 14001 VE OHSAS 18001 Standartlarına göre oluşturmuş olduğu Entegre Yönetim sistemi ile hedef kontrolünü sürdürmektedir.belgelendirmiştir ve sürdürmektedir.

UZ-AR ürün güvenliği, insan ve Çevre sağlığı için yürürlükte olan yasal şartlara uyarken, ayrıca gönüllü olarak gereken belgelendirme maliyetlerini de karşılayarak , tüm dünyada üreticiler, düzenleyiciler ve tüketiciler tarafından Kabul gören bağımsız ve akredite edilmiş bir organizasyon olan NSF ile sektöerde , Türkiye ‘de ilk belgelendirme yapan üreticidir. Bir grup ters ozmos sistemler antiskalantları ANSI 60 standardına göre NSF tarafından belgelendirilmiştir. Bir gup kazan suyu ve soğutma suyu kimyasalları WHITEBOOK –NonFood listesinde ( Gıda sanayinde gıda ile temas eden maddeler mevzuatına uygun) NSF tarafından değerlendirilerek yayınlanmıştır.

UZ-AR, tedarikçileri, ekipman üreticileri, hizmet ortakları ve çalışanları birlikte sektörün bir çözüm noktasıdır.